HOLEŠOV rozhraní Hané a Valašska 

Město Holešov je svými třinácti tisíci obyvateli druhým největším městem okresu Kroměříž. Leží na rozhraní Hané a Valašska s Hostýnskými vrchy v pozadí, nedaleko významných kulturních center východní střední Moravy - Zlína,Přerova a Kroměříže. K městu patří také čtyři místní části - Dobrotice, Količín, Tučapy a Žopy.

EuroPenzion je situován v klidné části města Holešova asi 10 min. pěší chůze od centra (viz. Mapy). V blízkosti se nachází několik restaurací a nákupní střediska Lidl a Billa. Asi pět minut vám stačí na to, abyste dorazili do sportovního centra s krytým plaveckým bazénem, saunou, masážemi a nekuřáckou restaurací. V Holešově je pak možno navštívit zámek se zámeckým parkem, židovskou synagogu či kostel Nanebevzetí Panny Marie. V letních měsících je v provozu zámecké koupaliště. V blízkém okolí, které je mimo jiné křižováno cyklostezkami, se pak nachází poutní místo Svaty Hostýn obklopený překrásnými Hostýnskými vrchy, na jejichž úpatí Holešov leží. Doporučujeme také návštěvu nedaleké starobylé Kroměříže s arcibiskupským zámkem a vzácnými parky nebo město Zlín s majestátným mrakodrapem Tomáše Bati a jednou z nejkrásnějších zoologických zahrad Lešná. Ve vzdálenějším okolí (max. do 45 Km) se můžete vydat na další významné poutní místo Velehrad se vzácnou bazilikou a hned vedle do Buchlovic s dominantním hradem Buchlov a zámkem Buchlovice s jednou z nejvzácnějších zámeckých zahrad. Jako třetí směr můžete zvolit návštěvu arcibiskupské Olomouce a sv. Kopečku u Olomouce. Ale ať již se vydáte na kteroukoliv stranu, je téměř jisté, že narazíte na spoustu krásných míst. Zaměstnanci ubytovny vám rádi pomohou vybrat právě ta místa, která by vás mohla zaujmout. Více informací naleznete v typech na výlety.

Jak se dostat do Holešova   

Autem
Z Prahy, Brna - v Praze se napojíte na dálnici D1 a jedete přes Brno do Hulína. Z Hulína od výjezdu Uzel Hulín pokračujete přibližně 2 km po rychlostní komunikaci R55 až k výjezdu Exit 17. Dále pokračujete po silnici II. třídy 432 do Holešova.

Z Ostravy - pojedete po dálnici D1 do Hranic k výjezdu Exit 308 a dále se napojíte na silnici II. třídy 438 do Holešova.

Autobusem
Autobusové spojení je s naším regionem velice dobré. Určitě se k nám dostanete ze všech stran. Stačí se jen podívat na internet, do jízdních řádů, příp. se zeptat v informačních centrech a nechat si najít spoj, který vyhovuje právě vám. 

Vlakem
Vlak jede do Holešova ze dvou směrů a to od Hulína, kde jsou návaznosti na tratě Přerov (Olomouc, Praha), Kojetín (Brno) a Otrokovice (Břeclav) a od Valašského Meziříčí, kde navazují další spoje ze směrů Hranice (Olomouc, Praha), Ostrava a Vsetín.

Na kole
Z Kroměříže vede cyklostezka č. 5033, která se v Holešově na "Holajce" rozděluje na cyklostezky č. 5033 směrem na Bystřici p. H. a Rusavu a č. 5036 vedoucí do Fryštáku a Zlína. 

Letecky
Letecké spojení s regionem zajišťuje nejbližší vnitrostátní letiště v Brně (85 m) a v Ostravě (90 km). Nejbližší velká mezinárodní letiště jsou v Praze (290 km), ve Vídni (200 km) a v Bratislavě (200 km)